A tavasz melengető napsugarai olyan energiával töltenek fel minket, hogy vehemensen vetjük bele magunkat a tavaszi munkálatokba.
Ezért ilyenkor könnyebben is követünk el hibákat, melyek bár kicsinek tűnnek, növényeink számára akár végzetesek is lehetnek.
A fiatal fák még igen sérülékenyek, ezért nagyon kell rájuk figyelnünk a kerti munkák elvégzése, elsősorban fűnyírás közben.
Most olyan ötleteket szeretnénk neked bemutatni, amik meggátolnak téged abban, hogy fáidnak figyelmetlenségből bajt okozz. ?
Fák törzsének védelme
Nem elég fáid tápanyag-, víz- és fényigényének eleget tenni, a fizikai sérülésektől is meg kell óvnod őket.
A téli időszak alatt elszokunk a fűnyíró, szegélynyíró vagy fűkasza használatától. Ezért az első néhány alkalommal előfordul, hogy bizonytalanabbul kezeljük a gépeket, és véletlenül neki megyünk vagy belevágunk fáinkba.
Ha ez megtörténik, fasebkezelővel minél hamarabb lásd el a sérülést, hogy megállítsd a fertőzést.
De van sokkal jobb módszer a sebgyógyításnál – előzd meg inkább a bajt!
Erre mutatunk most neked ízléses megoldásokat, amik biztos védelmet jelentenek fűnyírás közben, ráadásul kertedet is mutatósabbá teszik.
Fáid meghálálják majd, ha vigyázol rájuk! ?
Tányérozás esztétikusan
A legegyszerűbb megoldás, ha „tányért” készítesz a törzs körül. Így nem szívják el más növények a fa elöl a nedvességet, tápanyagokat, és a fűnyírás során se eshetsz hibába.
A „tányér” formájának kialakításánál vedd figyelembe kerted stílusát, és azt, hogy könnyen tudd körülette nyírni a füvet. Az amőbaformát ezért inkább kerüld! ?
A mutatósabb kinézet érdekében szegélyezz, és szórj a fa köré kavicsot vagy fenyőkérget, így a gaz sem fog bosszantani.
Magaságyás készítés
Nem csak a haszonnövényeknek lehet kialakítani magaságyást. Kiemelheted vele dísznövényeid, többek között fáid szépségét is.
Ráadásul egy esztétikus kivitelezés stílusosabb megjelenést kölcsönöz az egész kertnek vagy kertrésznek.
A magaságyás csak alacsonyabb növésű, vékonyabb törzsű fáknál mutat jól.
Beültetés
Fáidat idősebb korukban körbeültetheted talajtakarókkal és cserjékkel.
Gyökerük ekkor már elérte a megfelelő mélységet, így a sekélyebben gyökerező növények nem tudják elszívni előlük a fejlődésükhöz szükséges vizet és tápanyagokat.
Ha hasznosnak találtad a cikkünket, kérlek téged, kattints a tetszik gombra — és oszd meg a barátaiddal is a facebook-on. Köszönöm! ?